Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

Na długie wieczory

Utworzono dnia 16.02.2021, 14:02

Na długie  wieczory doskonale sprawdzają się

 

"Nocna droga" Kristin Hannah - Opowieść o trudnych życiowych wyborach,o przebaczeniu i miłości...Jude i Zach choć są z dwóch różnych światów zakochują się w sobie, ich miłość jest świeża, czysta i beztroska jak oni sami. Wbrew obawom ich związek akceptuje Mia-siostra bliźniaczka Zacha i jego matka...ale czy na pewno?
Jednak zasadniczym punktem zwrotnym w ich życiu staje się alkohol...nie ma co ukrywać,że młodzi ludzie sięgają po niego.Ich matka usilnie przed tym broni...ale czy skutecznie.
Czy matka może zostawić swoje dzieckoz miłości?Czy można przebaczyć zabójcy swojego dziecka?Czyta się lekko i przyjemnie.Kiedy myślisz, że to fajna historia miłosna...zaczyna zaskakiwać i wzruszać.

"Zawsze warto" J. B. Grajda -  to zdecydowanie rozgrzewająca powieść o tym, że nasze życie może się zmienić w najmniej oczekiwanym momencie.
Tak jak życie Anny, które najpierw legło w gruzach, zatrzymało się dla niej wszystko po to, by nagle ruszyć z kopyta. Poczuła czym jest bogactwo, luksus i namiętność. Pozycja dla tych, którzy lubią w książkach odrobinę pikanterii

"Milion nowych chwil" Katherine Center - Powieść o determinacji i przetrwaniu, o walce z własnymi słabościami i przeciwnościami losu.To książka o młodej kobiecie, która w wypadku traci wszystko: miłość, wiarę w ludzi i zdrowie. Czy znajdzie się ktoś kto pomoże jej się podnieść po tym wszystkim? Czy uda jej się ułożyć swoje życie na nowo? Trudny temat, ale książka wydaje się być lekka i przyjemna w czytaniu, w sam raz na nudne wieczory.

"Chłopiec z latawcem" Khaled Hosseini to powieść, która wzrusza od początku do samego końca. Niezwykła historia o przyjaźni,zdradzie i wyrzutach sumienia,które kładą cień na całym życiu. Autor realistycznie pokazuje życie w Kabulu, pisze o terrorze, egzekucjach, wykorzystywaniu dzieci..."Chłopiec z latawcem"-niezwykle wstrząsająca książka,która na długo pozostaje w pamięci.

"Idealna" Magdalena Stachula - małżeński thriller z dużą dawką powieści obyczajowej. Choć pojawia się melodramat i morderstwo w tle dreszcze są delikatne, za to współczucie dla głównej bohaterki dominuje...i ta myśl czy moje życie też jest tak monotonne??Historia Anity i Adama brzmi znajomo-zmęczeni,znerwicowani,znudzeni sobą i do tego mają swoje problemy. I wtedy pojawia się ona...czytelnik składa puzzle snutej intrygi i kiedy wszystko wydaje się oczywiste, akcja nabiera tempa. Szybkie zakończenie zaskakuje,tego nie można było przewidzieć.

"A jednak”Krzysztof Galas,- powieść inspirowana prawdziwymi losami autora książki Krzysztofa Galasa. Choć życie ciężko doświadczyło bohatera – Tomasza – to jest to powieść dodająca nadziei na lepsze jutro. Jak przebrnął przez życie jako niewidomy chłopiec, później nastolatek i już dorosły mężczyzna. Wiele razy był narażony na upokorzenia i przykrości związane ze swoim inwalidztwem, ale nigdy się nie poddawał. Ta książka daje nam do myślenia, na ile my byśmy byli w stanie zaakceptować kogoś takiego w naszym otoczeniu. Każdy pewnie powie, że to nic takiego, że trzeba traktować normalnie takie osoby, ale dokąd tak naprawdę sięga nasza akceptacja? Akceptacja – a nie współczucie!!

 

 
        WYDARZENIA

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Deklaracja dostępności

Imieniny

Godziny Otwarcia

Godziny otwarcia:
Poniedziałek          800 do 1600
Wtorek                    800 do 1600

Środa                       800 do 1700

Czwartek                 800 do 1800

Piatek                      800 do 1600

Sobota                       900 do 1300


 

GOK - BIBLIOTEKA
Telefon stacjonarny: (67) 26-16-011

DYREKTOR GOK
Telefon komórkowy:  661-477-899

Tutaj nas znajdziecie

62-105 Łekno ul.Podgórna 6