XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Utworzono dnia 25.05.2023, 14:55

XX OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Biblioteka Publiczna Gminy Wągrowiec w Łeknie rozpoczęła ten niezwykły tydzień spotkaniem autorskim z Panem Pawłem Kuszczyńskim prezesem poznańskiego oddziału Związku Literatów Polskich. To było przesympatyczne spotkanie z poezją, rozmowa o życiu i o tym co ważne. Spotkanie prowadziła pani Małgorzata Osuch - Przewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego oraz członkini ZLP oddz.w Poznaniu.

Kolejnego dnia odbyły się warsztaty MIXMEDIOWE dla dzieci i dorosłych. Wykonywaliśmy drewniane serca łącząc różne materiały i techniki. Takie spotkania pokazują, że biblioteka jest bardzo wszechstronna i odpowiada na różne potrzeby i zainteresowania.

W ramach Tygodnia Bibliotek odbyły się warsztaty plastyczno – literackie „Szymborska w kolażu…” mające na celu zachęcić do czytania poezji oraz przybliżyć osobę Wisławy Szymborskiej od  mniej znanej wszystkim strony. Warsztaty odbyły się w bibliotece w Łeknie, Rgielsku i Pawłowie Żońskim.

Przez cały tydzień odwiedzały bibliotekę dzieci z ZSP w Łeknie. Przedszkolaki i uczniowie wybrali się
z nami w podróż do Afryki: dzieci klas I – III z książką „Afryka Kazika” Łukasza Wierzbickiego
a przedszkolaki z Kicią Kocią Anity Głowińskiej. Dzieci poznały ciekawostki o tym kontynencie i żyjących tam zwierzętach, były afrykańskie instrumenty, rytmy i tańce.

Maluszki w wieku 2 – 5 lat zostały zaproszone na logopedyczne czytani książeczki o przygodach Ola i Awy Moniki Skikiewicz.

Zakończeniem Tygodnia Bibliotek było sleevface w wykonaniu bibliotekarek z Łekna.