Wiosenne spotkanie z poezją pana Kazimierza Kolińskiego

Budzą się zwierzęta

Z zimowego snu. (…)”

Kazimierz Koliński „Wiosna”

17 kwietnia w Bibliotece Publicznej Gminy Wągrowiec w Łeknie odbyło się niezwykłe spotkanie  z panem Kazimierzem Kolińskim – mieszkańcem Gminy Wągrowiec, który jest wielkim pasjonatem i miłośnikiem poezji.
88 – letni artysta wzbudził ogromny szacunek w zebranej publiczności. Zgromadzona na spotkaniu młodzież był pod wrażeniem poczucia humoru
i pamięci poety. Podczas spotkania nie zabrakło wielu słów uznania dla pana Kolińskiego od  pani Małgorzaty Osuch – poetki i przewodniczącej Rady Powiatu Wągrowieckiego. Również poeta, pan Zbigniew Grabowski niezwykle miłymi słowami docenił pana Kazimierza, a jedna z mieszkanek Łekna napisała wiersz o panu Kolińskim, specjalnie na tę okoliczność. Słowa podziękowania dla poety wyraził również Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łeknie pan Kamil Zawadzki.

Pan Kazimierz urodził się w Koninku w 1935 roku. Od 1970 roku objął po rodzicach gospodarstwo rolne w Koninku. Mimo ciężkiej pracy w gospodarstwie pan Kazimierz zawsze znajdował czas na pisanie wierszy, które pisze zresztą po dzień dzisiejszy. W 2005 roku na spotkaniu poetyckim w Srebrnej Górze pan Kazimierz zajął II miejsce za zaprezentowanie wiersza pt.: „Matka”. Przez wiele lat poeta organizował spotkania z młodzieżą, brał udział w występach artystycznych, często prezentował swoje utwory podczas uroczystości organizowanych m.in.: przez Gminny Ośrodek Kultury w Łeknie. W tomiku z wierszami pana Kazimierza wydanym w 2012 roku znajdziemy poezję na każdą okazję, bo to przeróżne okazje były dla pana Kazimierza natchnieniem: otwarcie nowej drogi, zakończenie roku szkolnego czy też Dzień Kobiet. Szczególny sentyment wzbudzają w pisarzu wiersze o Janie Pawle II.

To spotkanie było dla wszystkich niezwykle inspirujące, uzmysłowiło nam, jak ważna w życiu jest pasja, dzięki której możemy żyć pełnią życia. Pan Kazimierz jest tego najlepszym przykładem. Była to również lekcja poszanowania i doceniania innych ludzi, uczmy się tego każdego dnia, bo dla drugiego człowieka to niezwykle ważne, by być zauważonym. Dziękujemy panu Kazimierzowi za mile spędzony czas, za zastrzyk energii i wiarę w to, że zawsze warto robić to co się kocha. Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu, szczególnie młodzieży z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łeknie za niezwykle dojrzały udział w spotkaniu.