Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

Biblioteka w Przedszkolu

Utworzono dnia 18.12.2023, 11:27

Biblioteka to miejsce przyjazne dla dzieci, nawet tych najmłodszych. Na każdym kroku staramy się zachęcić Rodziców do odwiedzania biblioteki wraz ze swoimi pociechami. To niezwykle ważne, aby od najmłodszych lat uczyć dzieci obcowania z książką, aby pomóc im odkryć co książki kryją w sobie.

Czytanie rozwija wyobraźnię, uwrażliwia, pomaga zrozumieć wiele sytuacji i emocji, dlatego warto czytać dzieciom od najmłodszych już lat.

Biblioteka Publiczna Gminy Wągrowiec w Łeknie oraz jej filie w Wiatrowie, Potulicach, Pawłowie Żońskim i Rgielsku
swoimi działaniami zachęcają dzieci do odwiedzin. Staramy się pokazać, że Biblioteka to fajne miejsce, gdzie można miło, kreatywnie i ciekawie spędzić czas, dlatego oprócz wypożyczania książek organizowane są różne spotkania, warsztaty kreatywne, zajęcia i wiele innych.

Bardzo lubimy też wychodzić do naszych Czytelników - tak dosłownie. Dlatego odwiedzamy przedszkolaki w Przedszkolach w Łeknie, Pawłowie Żońskim, Potulicach i Wiatrowie - czyli tam gdzie się znajdują nasze filie. Dzieci zawsze mile przyjmują panie bibliotekarki,
a dla Pań jest to zawsze ciekawe doświadczenie.

Grudzień upłynął pod hasłem takich właśnie wizyt. W Wiatrowie dzieci z panią Kasią wykonywały zawieszki na choinkę, a w Pawłowie Żońskim słodkie kalendrze adwentowe. W Potulicach pani Ala czytała dzieciom bajki, a zawsze po takim czytaniu był czas na niezwykle żywe dyskusje i rozmowy.

Pani Jowita i Wioleta również czytały świąteczne opowiadania przedszkolakom w Łeknie, zachęcając je tym samym do odwiedzania naszej książnicy.

        WYDARZENIA

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Deklaracja dostępności

Imieniny

Godziny Otwarcia

Godziny otwarcia:
Poniedziałek          800 do 1600
Wtorek                    800 do 1600

Środa                       800 do 1700

Czwartek                 800 do 1800

Piatek                      800 do 1600

Sobota                       900 do 1300


 

GOK - BIBLIOTEKA
Telefon stacjonarny: (67) 26-16-011

DYREKTOR GOK
Telefon komórkowy:  661-477-899

Tutaj nas znajdziecie

62-105 Łekno ul.Podgórna 6