Projekt Liga eSzkoła

Utworzono dnia 07.02.2022, 09:11

Gminny Ośrodek Kultury w Łeknie przystąpił do projektu "Liga eSzkoła" organizowanego przez Fundację eSzkoła.
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).W ramach projektu GOK otrzymał dwa zestawy LEGO EDUCATION, dwa tablety i dwa laptopy.

Głównym celem projektu była świetna zabawa połączona z edukacją, możliwość zdobycia międzynarodowego certyfikatu ECDL e-Citizen
oraz nabycie uniwersalnych kompetencji wykorzystania TIK i Internetu. W warsztatch wzięło udział 8 uczestników - bo tak zakładał projekt, w wieku od 10 do 13 lat.
Od października 2021 roku grupa spotykała się w każdą sobotę i pod okiem instruktor Natalii Lewandowskiej
dzieci rozwijały swoje umiejętności programowania i nie tylko.

5 lutego 2022 roku odbyło się podsumowanie projektu, na które zaproszeni zostali rodzice uczestników warsztatów.
Dzieci przedstawiły rodziciom Innowacyjny Projekt, który polegał na tym aby stworzyć projekt miejsca, które skłoniłoby  ludzi do większej aktywności fizycznej.

Uczestnicy zaprezentowali również  2,5 minutowy przejazd robota ma macie.
 Robot miał za zadanie wykonać wybrane przez uczestników misje. Robot został zbudowany oraz zaprogramowany przez dzieci. W finałowym przejeździe "Huberta" - bo tak dzieci nazwały swojego robota, grupa zdobyła 195 punktów. Budowa robota oraz jego zaprogramowanie było nie lada wyzwaniem, każdy ruch "Huberta" musiał być dokładnie zmierzony i precyzyjnie ustawiony. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał upominek oraz pamiatkowy dyplom.

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 1 wydarzeń w tym miesiącu