29. Finał WOŚP

Utworzono dnia 23.02.2021, 13:22

31 stycznia po zmianie terminu odbył się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Z powodu panujących obostrzeń Finał nie odbył się tak jak w latach ubiegłych, nie było koncertów, występów i licytacji "na żywo". Jednak determinacja i dobre serca wolontariuszy pozwoliły nam uzbiuerać 30.044,57 zł. Już dwa tygodnie przed finałem w Bibliotece w Łeknie oraz jej filiach w Wiatrowie, Rgielsku i Potulicach prowadzone były loterie fantowe, w których każdy los za 10 zł wygrywał gwarantowany upominek. Było to możliwe dzięki wielu ludziom, którzy przekazali nam fanty. Ponad 300 losów wzxięło udział w losowaniu Złotego Serduszka, które ufundował Sklep Jubilerski MELLER z Wągrowca(losowanie było nażywo transmitowane na naszym profilu FB).

Licytacje odbywały się przez telefon - drogą smsową licytujący informowali nas o proponowanych kwotach. Wymagało to dużej determinacji zarówno od nas, ale przede wszystkim od osób chcących zasilić konto Fundacji WOŚP - ale daliśmy radę. Za najwyższą kwotę 650 zł został wylicytowany fotel przekazany od firmy POLINOVA.

W tym roku w trasę po Gminie Wągrowiec wyruszył nasz WOŚPOBUS, który dotarł wszędzie tam, gdzie ktoś chciał dorzucić swoją cegiełkę do puszkek naszych wolontariuszy. Kwestowaliśmy również w Łeknie, Tarnowie Pałuckim, Grylewie, Wiatrowie, Potulicach, Żoniu, Pawłowie Żońskim, Kamienicy, Wągrowcu.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przekazali przedmioty na licytację. Serdeczne podziękowania dla naszych wolontariuszy:dla tych zebranych przez GOK, ale również dla ekip z Grylewa - z Panią sołtys na czele, ze Szkoły Podstawowej w Pawłowie Żońskim, OSP Runowo oraz paniom z naszych filii i tym, którzy pomagali im w zbiórkach.

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 1 wydarzeń w tym miesiącu