Koncert organowy dr Joanny Marciniak

Utworzono dnia 30.06.2021, 09:29

27 czerwca 2021 roku w Kościele parafialnym w Łeknie przepięknie zabrzmiały łekneńskie organy w ramach inaugaracji uroczystości
500.lecia konsekracji Kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła.

Na oraganach zagrała niezwykle utalentowana Pani Joanna Marciniak. Pani Joanna jest doktorem sztuk muzycznych w dyscyplinie instrumentalistyka. W lipcu 2014 roku ukończyła z wyróżnieniem Musikhochschule Lübeck w klasie organów prof. Franza Danksagmüllera. Jest też absolwentką studiów magisterskich w klasie organów prof. Elżbiety Karolak i dr. Jarosława Tarnawskiego oraz studiów licencjackich w klasie klawesynu prof. Marii Banaszkiewicz-Bryły w poznańskiej Akademii Muzycznej.

Joanna Marciniak uczestniczyła w wielu konkursach organowych, zdobywając kilka nagród i wyróżnień, m.in. II miejsce na Konkursie Dawnej Polskiej Muzyki Organowej w Legnicy, wyróżnienie na II Akademickim Konkursie Organowym „Romuald Sroczyński in memoriam” w Poznaniu oraz na
 I Międzyuczelnianym Konkursie Organowym na organach w stylu północnoniemieckiego
i francuskiego baroku w Katowicach, I miejsce na konkursie organizowanym w ramach XXXII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej w Giżycku.

Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez: Michaela Radulescu, Gerharda Gnanna, Bine Bryndorf, Oliviera Latry, Zsigmonda Szathmary. Martina Schmedinga. Joanna Marciniak regularnie koncertuje solowo oraz kameralnie. Uczy też gry w poznańskich szkołach muzycznych.

27 czerwca usłyszeliśmy następujące utwory:

J. S. Bach - Preludium Es-dur BWV 552/1

J. S. Bach - Nun komm, der Heiden Heiland BWV 659