44. Międzynarodowy Listopad Poetycki

Utworzono dnia 08.11.2021, 13:30

44. Międzynarodowy Listopad  Poetycki
organizowany przez Związek Literatów Polskich oddział w Poznaniu to piękna inicjatywa, która zachęca do czytania i słuchania poezji.
Przypomina nam wszystkim, że w tych prozaicznych, przegadanych czasach poezja– wciąż istnieje, wciąż ma się dobrze, a nawet bardzo dobrze.

BPGW po raz drugi ma swój udział w tym niezwykle ważnym wydarzeniu, bardzo chętnie przyczyniamy się do tego, aby listopad stał się miesiącem poezji.
W tym roku spotkalismy się  w naszej filii bibliotecznej w Pawłowie Żońskim z poetą Dariuszem Kozdębą,
salę licznie wypełniła młodzież z pobliskiej szkoły, to właśnie młodym ludziom szczególnie polecamy poezję, która często mówi o tym, co niewypowiedziane.
Dariusz Kozdęba – miłośnik historii, podróżnik i poeta. Człowiek o niezwykłej wrażliwości na otaczającą nas rzeczywistość. Pierwszy tomik, „Z pokoju wierszy”, opublikował w 1983 roku – w czasach trudnych dla kraju, ale względnie łaskawych dla poezji, 12 lat później ukazał się tomik „Zbiorowa hipnoza”, a wiele lat później „Widma i czereśnie”. Czytając wiersze nostalgiczne przywołujące wspomnienia rodziców, czy nawiązujące do zwykłej codzienności możemy się zastanawiać jakim człowiekiem jest ich autor.