Utworzono dnia 21.10.2020, 11:12

Odznaka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Zasłużony dla Kultury Polskiej" dla pani Krystyny Urbańskiej.
Odznaka została przyznana na wniosek Wójta Gminy Wągrowiec pana Przemysława Majchrzaka.
Oficjalne wręczenie odznaki przez posłów na Sejm RP panią Martę Kubiak i pana Grzegorza Piechowiaka nastąpiło 5 lipca, po Mszy św., w intencji Dobroczyńców i Zakonników Łekneńskiego Klasztoru Cysterskiego. Msza odbyła się w dzień, w który przypadałby XXVI Jarmark Cysterski, który nie odbył się z powodu panującej epidemii.

Pani Krystyna przez wiele lat była dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Łeknie, zawsze gromadziła wokół siebie wielu ludzi, z którymi działała na rzecz rozwoju czytelnictwa, kultury i tradycji. Pani Urbańska jest pionierką Jarmarku Cysterskiego i wielu innych uroczystości, które do dziś są kontynuowane i które przyciągają tłumy. Obecnie pani Krystyna jest wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Wągrowieckiego i czynnie angażuje się w sprawy społeczne.