Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

Turniej wsi on-line

Utworzono dnia 21.10.2020, 08:58

Od 21.09.2020 roku 10 sołectw nasze Gminy zmagało się w Turnieju Wsi on-line. Obecna sytuacja w kraju i na świecie nie pozwoliła nam przeprowadzić Turnieju w tradycyjnej formie, dlatego wymyśliliśmy inną formę zabawy. W każdym tygodniu zmagań, sołectwa otrzymywały wyzwanie oraz zestaw pytań.

To właśnie wyzwania budziły najwięcej entuzjazmu i zabawy. Sołectwa musiały wykonać „Żywy obraz” na podstawie obrazu J. Matejki „Portret czworga dzieci artysty” z 1879 roku. Choć wszystkie zdjęcia były piękne, komisja musiała różnicować punktację, bo to w końcu konkurs. Podobnie jeśli chodzi o trzecie wyzwanie jakie postawiliśmy przed uczestnikami Turnieju. Mieszkańcy musieli wcielić w postaci z wiersza J. Brzechwy „Żuk”. I tak dziesięć pięknych żuczków oświadczało się kapryśnym biedronkom. Każde sołectwo włożyło w to zadanie dużo pracy i energii, czym bardzo pozytywnie nas zaskoczyli, jednak komisja po długich obradach i salwach śmiechu musiała sprawiedliwie przyznawać punkty: najważniejsza była gra aktorska (czyli interpretacja roli, mimika twarzy, gesty ciała itd.), istotna była interpretacja wiersza – niektóre żuki tak rozpaczliwie łkały, że aż serce pękało…oczywiście ważne były też stroje i dekoracje.

Wyzwaniem było również zbudowanie wieży z mieszkańców sołectwa, wieża musiała stać tylko na czterech nogach i każdy jej element to jeden punkt.

Jeśli chodzi o pytania, to sołectwa wykazały się wiedzą na temat naszej Gminy. Trzeba było liczyć okna w budynku Urzędu Gminy Wągrowiec i samogłoski w nazwach sołectw, było tez coś z historii oraz z teraźniejszego obrazu naszej Gminy. Zamieszanie w punktacji spowodowało pytanie o szacowaną liczbę naszych czytelników – kto trafił ten zyskał sporo punktów, niestety nadmierny optymizm i wiara w czytelnictwo w tym przypadku nie opłaciły się, bo im dalej od prawidłowej liczby tym mniej punktów drużyna otrzymała. Myśleliśmy, że podobnie będzie z oszacowaniem wieku pracowników GOK – tu jednak okazało się, że dobrze nas znacie więc nie było zbyt dużych błędów. Sporo sołectw pomyliło się w przypadku daty pierwszego Jarmarku Cysterskiego, bo choć mówi się, że jego tradycja sięga 1994 roku, to oficjalnie pierwszy Jarmark Cysterski pod taką nazwą odbył się w roku 1995.

Dodatkowym zadaniem, które nie wpływało na ogólną klasyfikację, ale gwarantowało nagrodę - bon o wartości 50 zł, było rozwiązanie questa. Sołectwa, które rozwiązały grę miejską: Łekno, Bracholin, Łukowo, Potulice, Wiatrowo, Kobylec, Siedleczko, Rąbczyn.

Najważniejsza była dobra zabawa, poczucie humoru i dobra energia, którą w tym trudnym czasie musimy się nawzajem zarażać. Mamy nadzieję, że Turniej wpłynął na integrację społeczną  w Waszych miejscowościach i na długo pozostanie w Waszej pamięci. Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę. Poniżej klasyfikacja ogólna turnieju.

Gratulujemy wszystkim!!

  1. Bracholin – 77 pkt.         
  2. Rąbczyn – 73 pkt.            
  3. Siedleczko – 72 pkt.        
  4. Przysieczyn – 71 pkt.
  5. Grylewo – 64,5 pkt.
  6. Potulice – 61 pkt.
  7. Łekno 59 pkt.
  8. Kobylec – 57 pkt.
  9. Wiatrowo – 53 pkt.
  10. Łukowo – 40 pkt.        

 

 

 

 

 

        WYDARZENIA

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 1 wydarzeń w tym miesiącu

Deklaracja dostępności

Imieniny

Godziny Otwarcia

Godziny otwarcia:
Poniedziałek          800 do 1600
Wtorek                    800 do 1600

Środa                       800 do 1700

Czwartek                 800 do 1800

Piatek                      800 do 1600

Sobota                       900 do 1300


 

GOK - BIBLIOTEKA
Telefon stacjonarny: (67) 26-16-011

DYREKTOR GOK
Telefon komórkowy:  661-477-899

Tutaj nas znajdziecie

62-105 Łekno ul.Podgórna 6